שלומי שי אמויאל מציג עובדות על אינדונזיה

מידע שימושי על אינדונזיה – באדיבות שלומי שי אמויאל

אינדונזיה היא אולי אחד המקומות המעניינים ביותר לטייל בהם; התרבות, האנשים והאיים היפים המרכיבים את הארכיפלג הגדול ביותר הזה בעולם היו סיבה מספקת לתיירים לקחת את רגליהם הנודדות לאחד המקומות המדהימים של דרום מזרח אסיה, אינדונזיה. כאן שלומי שי אמויאל והנה כמה עובדות שריכזתי על אינדונזיה שעשויות לעזור לך בנסיעתך למדינת הארכיפלג המדהימה של אינדונזיה:

עובדות אינדונזיה – שפה

השפה הרשמית של אינדונזיה היא בהאסה; עם זאת, יש הרבה דיאלקטים אחרים המדוברים, ואנגלית מובנת באופן נרחב גם במקומות כמו ג'קרטה ואתרי נופש תיירותיים אחרים.

עובדות אינדונזיה – מטבע

המטבע הרשמי של אינדונזיה הוא Rupiah או בקיצור IDR; זה מחולק ל-100 סנ. ניתן פשוט להחליף מטבעות זרים בחלפני כספים, מלונות ובנקים ביעדי תיירות עיקריים; הדולר האמריקאי הוא בעיקר המטבע המקובל. המחאות נוסעים (לא תמיד מקובלות באופן נרחב) בדולר ארה"ב מומלצות מאוד, אם כי מזומן לרוב נותן שער חליפין טוב יותר. רוב כרטיסי האשראי הגדולים מאושרים במסעדות, חנויות המספקות סחר תיירותי ובתי מלון. כספומטים זמינים גם במרכזים הגדולים. תמיד מומלץ לתיירים להביא כסף קטן מכיוון שהוא לא זמין לעתים קרובות, כמו גם ערך קטן של שטרות ומטבעות במיוחד עבור תעריפי אוטובוס, משקאות צוננים ותרומות מקדש.

עובדות אינדונזיה – זמן

ישנם שלושה אזורי זמן באינדונזיה: GMT + 7 במערב, כולל סומטרה וג'אווה; GMT + 8 במרכז אינדונזיה, כולל Lombok, Sulawesi ובאלי; ו-GMT + 9 במזרח, כולל Irian Jaya.

עובדות אינדונזיה – חשמל

הזרם החשמלי של אינדונזיה הוא בדרך כלל 120/130 וולט (50 הרץ). נעשה שימוש בתקעים שונים, כולל תקע בסגנון "שלושה פינים" בבריטניה ותקע בסגנון "שני פינים" אירופאי.

עובדות אינדונזיה – תקשורת
קוד הגישה הבינלאומי של אינדונזיה הוא +62; 001 או 008 אחרי קוד המדינה שנקרא הוא הקוד היוצא המשמש באינדונזיה (אין עוד צורך לחייג אפס קודם). נעשה שימוש גם בקודי אזור או עיר כגון 21 – ג'קרטה ו-36 – באלי; שיחה בסיוע מפעיל לשיחות בינלאומיות היא 101. ישנם גם מפעילים מקומיים של טלפונים ניידים המשתמשים ברשתות GSM, שגם להם יש הסכמי נדידה לרוב המפעילים הבינלאומיים. בתי קפה אינטרנט זמינים גם באתרי נופש גדולים ובעיירות מרכזיות.

עובדות אינדונזיה – דיוטי פרי

תיירים הנוסעים לאינדונזיה מעל גיל שמונה עשרה אינם צריכים לשלם מכס עבור אלכוהול עד ליטר אחד; מוצרים אישיים בשווי של 250 דולר ארה"ב לכל נוסע או 1000 דולר ארה"ב למשפחה; בשמים לשימוש אישי; ומאתיים סיגריות. נוסעים שנכנסים ללא אשרת תייר משלמים מכסים עבור מצלמות סרטים וצילום, אלא אם כן הציוד רשום בדרכון של זה דרך המכס האינדונזי.

לסיכום, כאן שלומי שי אמויאל,  עובדות מועילות אלו שריכזתי לפניכם עשויות אולי להחמיא לידע שלך באינדונזיה ולהכין אותך לביקור מרגש ולטיול הרפתקני באינדונזיה. אז, לפני שתארוז את התיקים האלה כדאי שתעברו שוב ושוב על עובדות שימושיות אלה.